https://www.gorno.pl/


7 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie pary małżeńskie obchodziły pięćdziesiątą rocznicę pożycia małżeńskiego. Były okolicznościowe medale, moc życzeń i gratulacji, a także łzy wzruszenia.

Aż 25 par z gminy Górno obchodziło w tym roku Złote Gody, czyli jubileuszowy staż małżeński. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił w intencji małżonków i ich rodzin ksiądz Edward Kupis, proboszcz parafii w Górnie. Na dalszą część obchodów pary zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie.

Wójt gminy Górno Przemysław Łysak uhonorował zebranych pamiątkowymi medalami i dyplomami gratulacyjnymi. Były też kwiaty, tort oraz morze życzeń. Gratulacje w imieniu samorządu gminy Górno złożył wieloletnim parom włodarz gminy. – Złote Gody, czyli pięćdziesiąt wspólnie spędzonych lat, są doskonałym momentem, aby zatrzymać się i wspólnie wspominać chwile, które scementowały Państwa związki. Stworzenie długotrwałego i szczęśliwego małżeństwa nie jest łatwe, dlatego dzisiejsze wydarzenie jest tak ważne i wzruszające. W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu wzajemnego szacunku i wsparcia w pokonywaniu codziennych trudności, a także dużo miłości. Cieszymy się, że przy tej pięknej i ważnej okazji dzielimy z Państwem radość z dobrego małżeństwa, które stworzyliście. Ufam, że jeszcze wiele wspólnych lat przed Państwem i tego Państwu życzę – mówił wójt Przemysław Łysak.

Spotkanie umilił występ znanego i lubianego zespołu Górnianecki z Górna, który zaprezentował się pod czujnym okiem Grzegorza Michty. Przed jubilatami i zaproszonymi gośćmi wystąpił także zespół Bęczkowianie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskch Skorzeszyce zadbały o smaczny poczęstunek. Nie zabrakło wspólnego „Sto lat”, tańca i miłych wspomnień.


Złote Gody obchodzili:

Jan i Maria Szczypała, Waldemar i Helena Kałuża, Zenon i Irena Jędryka, Andrzej i Teresa Czerwińscy, Stanisław i Czesława Mazurczak, Franciszek i Helena Maciejec, Marian i Franciszka Grzegolec, Walenty i Halina Omelaniuk, Antoni i Helena Sobieraj, Marian i Franciszka Zagórscy, Edmund i Irena Skowera, Henryk i Krystyna Bugajscy, Edward i Janina Siwiec, Stefan i Krystyna Kwiatek, Leszek i Anna Bujnowscy, Władysław i Zofia Biernat, Edward i Stanisława Mazur, Tadeusz i Maria Januszek, Czesław i Kazimiera Janus, Stefan i Rozalia Krzysiek, Czesław i Alicja Olejarczyk, Stanisław i Teresa Żółtkowscy, Czesław i Rozalia Synowiec, Ryszard i Regina Stępień, Jan i Danuta Janus.

 

 

Galeria