Dziś podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Do garnizonu świętokrzyskiego przyjęto 32 nowe osoby. Służbowe legitymacje wręczył im Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak. W trakcie dzisiejszej uroczystości Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wraz z szefem świętokrzyskich policjantów wręczyła 3 prezydenckie medale za długoletnią służbę.

Na początku uroczystości w sali im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wraz z szefem świętokrzyskich policjantów wręczyła złoty, srebrny oraz brązowy Medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnią Służbę”.

Kolejna część uroczystości dotyczyła nowych policjantów, którzy wypowiadając słowa roty, ślubowali na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” Niebawem każdy z nich wyjedzie na sześciomiesięczne szkolenie, po którym odbędzie się adaptacja zawodowa. Dopiero wtedy z odpowiednią wiedzą z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej oraz umiejętnościami strzeleckimi, wrócą do swoich macierzystych jednostek na terenie naszego województwa. Tam już na stałe wypełniać będą przydzielone im obowiązki służbowe. Podczas uroczystości insp. Paweł Dzierżak gratulował nowo przyjętym oraz życzył, by czas tej niewątpliwie trudnej służby, przynosił wiele satysfakcji i sukcesów.

W uroczystości wzięli udział także Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, kadra kierownicza świętokrzyskiego garnizonu oraz rodziny nowych funkcjonariuszy.


Nowo przyjętym kolegom i koleżankom życzymy sukcesów!

Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach

Galeria