Dwoje kierujących na świętokrzyskich drogach rozpoczęło długi weekend w dość spektakularny sposób. Kierująca Daewoo na terenie powiatu ostrowieckiego miała ponad 1,5 promila, natomiast kierujący Peugeotem na krajowej 74 miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Od początku trwania „Bezpiecznego weekendu” na drogach województwa świętokrzyskiego łącznie zatrzymaliśmy 12 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z grupy ,,Speed’’ w trakcie patrolowania dróg na terenie województwa świętokrzyskiego w niespełna 10 minut na terenie dwóch sąsiednich powiatów zatrzymali dwoje kierujących, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, siadając za kierownicę pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku na drodze K-74 w powiecie kieleckim  w miejscowości Napęków policjanci z drogówki zatrzymali 39-letniego kierującego Peugeotem, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,7 promila. Mężczyzna ruszył w trasę z Opatowa, a jego miejscem docelowym miała być gmina Daleszyce. 39-latek cieszył się prawem jazdy od niespełna pół roku. Kolejnym brakiem rozsądku wykazała się 47-letnia kobieta wioząca dwie pasażerki w powiecie ostrowieckim. Podejrzenia policjantów wzbudził nierówny tor jazdy osobowego Daewoo. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierująca 47-latka jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila w organizmie.

Zatrzymani kierujący stracili już prawa jazdy. Za kierowanie pojazdami czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.

 


Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

Galeria