1 grudnia w Strawczynku rozegrano niepowszednie zawody piłkarskie. Zawodnicy zamiast biegać po boisku, zasiedli przed ekranami monitorów i wzięli w ręce sterujące pady. Była zacięta walka, wielkie emocje i puchary dla najlepszych zawodników. Za nami V Turniej E-Sportowy w Strawczynku!

Sport trochę inaczej

W zawodach wzięło udział 24 uczestników, którzy zmierzyli soje siły w dwóch kategoriach wiekowych: open i junior. 16 zawodników z kategorii open zostało podzielonych na cztery grupy. Do ćwierćfinału mogły awansować po dwie osoby z każdej z nich. Kolejną częścią rozgrywek były półfinały, czyli mecz o trzecie miejsce i finałowa walka o drugie i pierwsze miejsce. W kategorii junior wystąpiło 8 zawodników, których rozdzielono na dwie, czteroosobowe grupy i rozegrano półfinał i finał. – Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców gminy Strawczyn, ale i sąsiednich gmin. W tym roku utworzyliśmy dodatkową kategorię dla młodszych graczy. Jesteśmy dumni z tego, że zapoczątkowana przez nasze Stowarzyszenie idea sportu elektronicznego stale się rozwija – mówił po zakończeniu turnieju wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn i prezes Stowarzyszenia Inicjatyw i Rozwoju Społecznego Gminy Strawczyn, Damian Gad.

Duch rywalizacji


Mecze odbywały się na konsolach Xbox One i grach piłkarskich FIFA 18. Każdy mecz trwał 8 minut, a zmaganiom sędziowali: Tomasz Wiatkowski i Damian Kozieł. – Idea sportu elektronicznego cieszy się coraz większym zainteresowaniem graczy w różnym wieku. E-sport wywiera pozytywny wpływ na społeczeństwo, ponieważ niweluje bariery fizyczne spotykane w sportach tradycyjnych. Jednocześnie zachowany jest tu duch rywalizacji sportowej i budowanie poczucia wspólnoty zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży – podkreślił Damian Gad.

Puchary dla najlepszych

Zwycięzcą sportowych e-zmagań w kategorii open został Filip Bednarczyk. Na drugim miejscu podium uplasował się Patryk Raczyński. Trzecia lokata przypadła Marcinowi Zapart. Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się Tomasz Sarnat. W kategorii junior pierwsze miejsce zajął Tomasz Cudzik, drugie – Oliwier Wychowaniec, a trzecie – Ignacy Wychowaniec. Obok podium, na czwartym miejscu stanął Oliwier Wojnowski. – Było to wielkie piłkarskie święto w gminie Strawczyn. Miłośnicy sportu, gry w piłkę nożną i gier na konsolach połączyli te trzy pasje i świetnie bawili się rywalizując o piękne puchary. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za udział w zmaganiach – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostali nagrodzeni pucharami. Co ważne, każdy z finalistów otrzymał dyplomy i upominki ufundowane przez Urząd Gminy Strawczyn i firmę Richmann, a także bilety na basen w Strawczynku.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw i Rozwoju Społecznego Gminy Strawczyn, które zapoczątkowało ideę sportu elektronicznego na tym terenie.

Galeria