Przygotowanie atrakcyjnego, a przy tym funkcjonalnego wnętrza wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Gdy potrzebujemy pomocy, warto skorzystać z usług w biurach projektantów wnętrz!

Niezależnie od tego, czy mówimy o małej kawalerce, czy też o dużym domu jednorodzinnym, aranżacja wnętrz może być albo ekscytującym wyzwaniem, albo też dużym kłopotem.

Jeśli interesujemy się tematem, mamy swoją koncepcję na dane wnętrza, a także rozeznanie w ofertach sklepów, wtedy samodzielne projektowanie wnętrz może sprawić nam mnóstwo radości. W przeciwnym przypadku, gdy nie mamy do tego głowy i nie czujemy się na siłach, może być niemałym problemem, który będzie przyczyną zdenerwowania i stresu, a także może prowadzić do straty pieniędzy wydanych na niepotrzebne lub nietrafione zakupy.

Gdy także nie masz pomysłu na to, jak powinna wyglądać aranżacja wnętrza domu czy mieszkania, ale nie chcesz przygotowywać projektu w ciemno, pomyśl o skorzystaniu z usług projektantów wnętrz, na przykład biura SOHO studio z Kielc. Jakie wsparcie możemy wtedy otrzymać?


Na czym polega współpraca z projektantem wnętrz?

Biura prowadzące projektowanie wnętrz mogą zapewnić swoim klientom pełną, fachową obsługę, która obejmuje szereg czynności prowadzących do uzyskania atrakcyjnego wizualnie, funkcjonalnego, praktycznego wnętrza domu, mieszkania lub innej nieruchomości.

Do dyspozycji klientów jest kilka różnych usług projektowych, które możemy dopasować w zależności od tego, jakie mamy potrzeby.

Obsługa projektowa obejmuje przede wszystkim:

  • projekt koncepcyjny – to propozycje aranżacji wnętrza wraz z jego układem funkcjonalnym oraz wizualizacją pomieszczeń w formie 3D
  • projekt kompleksowy – projekt wykonawczy, który obejmuje koncepcję wraz z wybranymi materiałami, meblami i innymi produktami do jego realizacji, stanowi podstawę do pracy ekipy wykończeniowej, zawiera również kosztorysy związane z planowanymi pracami
  • nadzór autorski – usługa polegająca na nadzorowaniu postępu prac przez projektanta wnętrz, aby gotowa aranżacja wnętrz pokrywała się z wytycznymi zawartymi w projekcie

Jeśli zależy nam na tym, aby wnętrze było od A do Z realizowane przez projektanta wnętrz, warto zdecydować się na kompleksową obsługę wraz z nadzorem autorskim. Dzięki temu jako klient nie musimy przejmować się już niczym – doborem materiałów, zakupami, dozorowaniem ekipy.

Wnętrze zaprojektowane na wymiar

Biura prowadzące projektowanie wnętrz mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje szereg czynności. Podstawą do ich realizacji jest konsultacja z klientem, podczas której omawiane są szczegóły prac.

Celem konsultacji jest pozyskanie przez projektanta dokładnych informacji dotyczących tego, jaka aranżacja wnętrza będzie odpowiadała klientowi. Można postawić na wnętrze w modnym teraz stylu skandynawskim albo na współczesny loft, ale także zdecydować się na klasyczną aranżację, na przykład na przestrzeń w stylu rustykalnym albo kolonialnym. Doświadczony projektant wnętrz może wcielić w życie każdy pomysł swojego klienta!

Jeżeli klient ma pomysły na to, jak wykończyć przestrzeń, może zaprezentować je projektantowi, na przykład w formie fotografii znalezionych w internecie. Jednak nie jest to konieczne – możemy także całkowicie polegać na pomysłowości projektanta, który będzie mógł wtedy zaproponować własne rozwiązania aranżacyjne pasujące według niego do konkretnej przestrzeni.

Zatem wtedy, gdy nie mamy żadnego pomysłu na to, jak przygotować aranżację wnętrza, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług projektowych – to sprawdzony wybór dla każdego, komu zależy na zamieszkaniu w stylowej i funkcjonalnej przestrzeni!