13 maja, wujek Kuby Mariusz Danasiewicz wraz z kolegą Ryszardem Włodarczykiem pojadą na rowerach z Jedlni Letnisko k. Radomia do Santiago de Compostela w Hiszpanii, aby zebrać środki na leczenie Kuby, który jest podopiecznym fundacji „SERCE DZIECKA”.

Trasa licząca około 3200 km z miejscowości Jedlnia Letnisko koło Radomia będzie wiodła przez Niemcy, Belgię, Francję i Hiszpanię.

Kuba jest naszym mieszkańcem. Ma 13 lat. Jesienią ubiegłego roku stoczył walkę o życie. Dosłownie z dnia na dzień jego serce przestawało bić. Zdiagnozowano u niego kardiomiopatę rostrzeniową o typie niescalenia lewej komory i zastoinową niewydolność serca spowodowaną przez wirusa Coxsackie. Jedynym ratunkiem było wszczepienie pompy LVAD, która wspomaga pracę słabego serduszka.

Kuba jest trzecim dzieckiem w Polsce żyjącym z taką pompą. Kuba wymaga stałej opieki, kosztownego leczenia i rehabilitacji. Rodzice Kubusia robią wszystko, aby jego serduszko się zregenerowało i uniknęło przeszczepu. W Polsce rocznie u dzieci przeszczepia się jedno-dwa serca, dlatego rodzice Kuby rozważają, jeśli będzie to konieczne, przeszczep za granicą, który jest niewyobrażalnie drogi.

Obecnie miesięczne koszty leczenia Kuby to około 1800 złotych. Kwota ta nie zawiera wizyt kontrolnych i rehabilitacji. Kuba był na konsultacji w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej w Munster w Niemczech, która specjalizuje się w schorzeniach i przeszczepach serca, koszt jednej wizyty to ok. 3 tys. euro.

Rowerzyści pragną zebrać kwotę potrzebną na roczne leczenie, rehabilitację i wizyty lekarskie Kubusia.

Z podróży będzie można znaleźć zdjęcia i filmy, które będą zamieszczane na portalach społecznościowych, jak również na stronie akcji „Polak Pomaga”.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc wyprawę kierujemy na stronę zbiórki https://polakpomaga.pl/kampania/santiago-de-compostela-na-rowerze?utm_source=index

Każdy, kto chciałby wesprzeć Kubę w walce z jego chorobą, może to zrobić poprzez stronę: http://www.sercedziecka.org.pl/podopieczni/potrzebuja-pomocy/2961-orawiecki-jakub.html

Kuba, jesteśmy całym sercem z Tobą!

źródło: https://polakpomaga.pl/kampania/santiago-de-compostela-na-rowerze?utm_source=index

Galeria