W poniedziałek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach miało miejsce nietypowe wydarzenie. Do gabinetu szefa kieleckich funkcjonariuszy podinsp. Piotra Zalewskiego zgłosiła się mieszkanka naszego miasta. Kielczanka osobiście przyszła, aby podziękować w imieniu swoim i sąsiadów, za pomoc jaką otrzymała od dzielnicowego sierż. szt. Łukasza Bukały.

Wczoraj, około godziny 13 do komendy przy ul. Wesołej przybyła jedna z mieszkanek naszego miasta. Interesantkę w swoim gabinecie osobiście przyjął Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski. Kielczanka powiedziała, że chciała w obecności przełożonych osobiście podziękować swojemu dzielnicowemu sierż. szt. Łukaszowi Bukale. To właśnie ten funkcjonariusz z Komisariatu Policji IV w Kielcach przyszedł z pomocą mieszkańcom jednego z bloków na kieleckim KSMie, którego mieszkańcy skarżyli się na uciążliwości związane z wynajmującymi jeden z lokali. Zaangażowanie dzielnicowego Bukały zarówno w procesy administracyjne jak i porządkowe doprowadziło do ostatecznego rozwiązania problemu z uciążliwymi lokatorami. Jak podkreśliła, nie kryjąc wzruszenia goszcząca w siedzibie kieleckiej komendy „na naszego dzielnicowego zawsze możemy liczyć, bo to człowiek niezwykle oddany służbie i drugiej osobie”.

Komendant Zalewski złożył dzielnicowemu serdeczne podziękowania. Szef kieleckich policjantów podkreślił, że postawa sierż. szt. Łukasza Bukały daje mu powody do dumy i pokazuje, że miejscowi policjanci dają dobry przykład, jak należy służyć społeczeństwu. Gratulacje i podziękowania dla dzielnicowego Bukały złożył również jego bezpośredni przełożony – Komendant Komisariatu Policji IV w Kielcach mł. insp. Zbigniew Brzoza.

 


Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach