Na terenie Miasta i Gminy Morawica jak zawsze trasa była dość szybka i wymagająca, ale jednocześnie pozwalająca cieszyć się miłosnikom kolarstwa wspaniałymi widokami i pięknymi miejscami. I chociaż na początku trasa wydawała się całkiem łatwa, to były odcinki, na których rowrzyści musieli wykazać się nie lada sprawnością.

Podczas rajdu pogoda dopisała, a na starcie ustawiło się blisko czterystu miłośników jednośladów. Zawodnicy mieli do wyboru trzy różnej długości dystanse. Można było wziąć udział w dystansie Family i rywalizować wraz z innymi na długości 16 kilometrów. Dystans Fun liczył 67 kilometry, a na dystansie Master do pokonania było 66 kilometrów.

Na dystasie Family w kategorii Open najlepszy okazał się być Mirosław Lewiński, który na metę przyjechał w czasie 41 minut i 13 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Maciejewska z Power-Sport Kielce z czasem 52 minut i 6 sekund.

Na dystansie Fan w kategorii Open najlepszym zawodnikiem był Mirosław Bieniasz z Bieniasz Bike Team z czasem jednej godziny, 43 minut i 57 sekund. Wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Izabela Kamińska z ekipy Trenujemy z sercem dla Kuby, która na metę wjechała w czasie dwóch godzin, jednej minuty i 59 sekund.


Na dystansie Master złoto zdobył Marcin Jabłoński z Metrobike.pl, który na metę dotarł w czasie dwóch godzin, 47 minut i 52 sekund. W tej samej kategorii wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się być Klaudia Cichacka z Metrobike.pl, która najtrudniejszą z tras pokonała w czasie trzech godzin, 10 minut i 2 sekund.

Na zakończenie zmagań do najlepszych zawodników powędrowały, medale, puchary i nagrody, które wręczał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Morawicy, Tomasz Domagała.

Agnieszka Olech

fot. Andrzej Radosmki

Galeria