Występy artystyczne, słodki poczęstunek, kiełbasa z grilla, pokaz strażacki, gry i zabawy z animatorami, dmuchany plac zabaw, a także wiele innych atrakcji – tak pokrótce można opisać Dzień Dziecka w Oblęgorze, który został zorganizowany przez sołtysa Oblęgora, Radę Sołectwa Oblęgór oraz Klub Seniora w Oblęgorze.

Mieszkańcy sołectwa Oblęgór udowodnili, że wspólne inicjatywy mogą być świetną formą integracji. Z okazji święta wszystkich dzieci zorganizowano tu festyn z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Jak podkreślali uczestnicy zabawy, spotkanie było pełne śmiechu i radości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, radny Rady Powiatu w Kielcach Łukasz Woźniak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn Damian Gad, radny Gminy Strawczyn Michał Zdzymira, dyrektor Szkoły Podstawowej w Oblęgorku Henryka Cisowska, sołtys Oblęgora Leszek Zajęcki oraz członkowie Rady Sołectwa Oblęgór.

Wydarzenie uświetnili swoimi występami członkowie Klubu Seniora, którzy zaprezentowali się na scenie zarówno z dziećmi, jak i sami, śpiewając do akompaniamentu muzyka Dominika Bielawskiego. W pobliżu sceny organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły skakać na trampolinie i bawić się na dmuchanym placu zabaw. Po wyczerpującej zabawie piły soczki, jadły ciasto, owoce i lody, które dzięki uprzejmości sponsorów były zupełnie darmowe. Dla łasuchów była też nieodpłatna kiełbasa z grilla.


O dobre humory uczestników wydarzenia zadbały animatorki. Umilały dzieciom czas zorganizowanymi zabawami, grami i konkursami, w których każdy mógł wygrywać upominki. Warto dodać, że panie robiły to w ramach wolontariatu. W wydarzenie włączyli się również strażacy. Prezentacja ich umiejętności bardzo zaciekawiła dzieci, które bacznie obserwowały każdy ich ruch. Dodatkową atrakcją były biegi zorganizowane przez sportowca i radnego Rady Powiatu w Kielcach Łukasza Woźniaka. Czas dzieciom osładzały rozdawane na placu słodycze podarowane przez gości wydarzenia. – Serdecznie podziękowania składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to, aby festyn mógł się odbyć. Nisko kłaniamy się także sponsorom, dzięki którym wszystkie atrakcje i poczęstunki były nieodpłatne – dziękowali organizatorzy wydarzenia.

Galeria