Dziś Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podinsp. Aneta Litwin i mł. asp. Alicja Bartłomiejczak oraz asp. sztab. Małgorzata Sałapa-Bazak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach uczestniczyły w akcji pod hasłem „Malowana Niedziela” w jednej z kieleckich galerii handlowych. Podczas kolejnej już edycji obecnych było wielu znanych gości ze środowisk artystycznych, sportowych czy politycznych, którzy dekorowali wielkanocne pisanki. Akcja ma na celu wspieranie i finansową pomoc w leczeniu dla najbardziej potrzebujących.

Tegoroczna edycja Malowanej Niedzieli skupia się głównie na pomocy w leczeniu 15-letniej Moniki z Połańca, o której wspominaliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tradycją się stało, że świętokrzyscy policjanci wspierają w ten sposób ludzi najbardziej potrzebujących. Podinsp. Aneta Litwin i mł. asp. Alicja Bartłomiejczak z komendy miasta wspólnie z asp. sztab. Małgorzatą Sałapa-Bazak z komendy wojewódzkiej własnoręcznie pomalowały pisanki. Wykazując się precyzją i kreatywnością, panie zaznaczyły w swoich pracach ważny dla nas wszystkich jubileusz – setną rocznicę powstania polskiej Policji.

Pomalowane pisanki trafiły do licytacji charytatywnej, w której policjantki wzięły udział. Organizatorzy  akcji zebrane podczas licytacji pieniądze przekażą fundacjom, które wspierają ludzi chorych i najbardziej potrzebujących pomocy w leczeniu.

Opr. MŚ


Źródło: KWP w Kielcach

Galeria