Zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów po raz pierwszy wzięli udział w turnieju o bardzo trudnej formule Full Kontakt, który odbył się w siedzibie Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate, prowadzonego przez Wicemistrza Świata sensei Macieja Mazura. W Kokoro CUP Junior na matach zmierzyli się karatecy z Węgier, Rosji i Polski. Sylwia Kazimierska oraz Piotr Węgliński z KKM Piekoszów zdobyli złote medale.

W miniony weekend w Warszawie w siedzibie BKKK Shihan Mariusza Mazura odbył się już dwunasty prestiżowy turniej w międzynarodowej obsadzie. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Japonii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Polski, a sędzią głównym turnieju był shihan Takayuki Tsukagoshi z Japonii. Zwycięzcą kategorii kobiet została zawodniczka z Japonii o nazwisku Fujihara, a kategorię męską zdominował po ciężkich bojach świetny i jeden z najlepszych zawodników BKKK i Polski, uczestnik MŚ sensei Marek Odzeniak. Zwycięzców nagradzał medalami sam Wicemistrz Świata sensei Maciej Mazur.

W niedzielę do walki po raz pierwszy na Kokoro CUP stanęli zawodnicy kategorii Junior, a wśród nich Kinga Rabiej, Sylwia Kazimierska i Piotr Węgliński z Klubu Karate Morawica. W Kokoro CUP Junior udział wzięli zawodnicy z Węgier, Rosji i Polski. – Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy turnieju walczyli w tej samej formie, co w sobotnim turnieju Seniorzy Full Kontakt. To bardzo trudna formuła – zaznacza trener Andrzej Horna.

Świetnie tym razem zaprezentowała się Sylwia Kazimierska oraz Piotr Węgliński oboje z KKM Piekoszów zdobywając złote medale. Wyjątkową techniką i synchronizacją zaprezentowaną podczas pokazu kata wykazała się Sylwia i Piotr w pierwszym dniu turnieju. Niestety bez medalu wróciła Kinga Rabiej z KKM (Morawica).


Rywalizację sportową KKM kończy już w przyszły weekend 13 i 14 grudnia we Włocławku, gdzie zawodnicy wystartują w Pucharze Polski, a na matach staną: Kinga Rabiej, Sylwia Kazimierska, Laura Sitek, Karolina Łabuda, Wiktor Binkowski i Piotr Węgliński.

Galeria