12 tycznia w całej Polsce odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tą szlachetną akcję, jak co roku włącza się również gmina Strawczyn. Od godziny 16.00 sala gimnastyczna w Zespole Placówek Oświatowych w Strawczynie będzie tętniła życiem. A wszystko po to, aby wspomóc zakup niezbędnego sprzętu do ratowania zdrowia i życia dzieci.

Mieszkańcy gminy Strawczyn już nie raz udowodnili, że mają gorące serca i potrafią pomagać. Podczas ubiegłorocznego, 27. Finału WOŚP udało im się zebrać 15 tysięcy 597 złotych oraz 72 euro. – Liczymy na to, że również w tym roku mieszkańcy chętnie włączą się w akcję WOŚP. Zakupiony dzięki ogólnopolskiej zbiórce sprzęt do ratowania zdrowia i życia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego uważam, że warto pomagać – mówi Karol Picheta, zastępca wójta gminy Strawczyn.

W tym roku WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wolontariusze będą zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak zapowiedział lider WOŚP Jurek Owsiak, specjaliści skupią się na sprzęcie dla takich dziedzin medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia.

W gminie Strawczyn Finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 16.00. W sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie zebrani goście obejrzą liczne występy lokalnych artystów. Wydarzenie otworzy koncert Orkiestry Dętej ze Strawczyna. Następnie na scenie zaprezentuje się Olimpic Dance Studio, uczennice szkoły podstawowej w Korczynie Wiktoria Rozpara i Maja Smolarczyk, uczniowie ze szkoły w Strawczynie oraz Zespół Ludowy Swojaki. Występy będą przeplatane licytacjami darów. Na miejscu staną także stoiska z pysznym jedzeniem, a także kiermasz rękodzieła.


Co ważne, nadal można przekazywać dary na licytację lub w inny sposób wspomóc organizację wydarzenia. W tej sprawie należy kontaktować się z wydziałem kultury Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, pod numerem tel. 41 303 86 35, lub adresem e-mail: kultura@strawczyn.pl

Galeria