Jubileusz 50-lecia obchodził Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku. W wydarzeniu tym uczestniczył starosta kielecki Michał Godowski.

Swój wielki jubileusz obchodził Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku. Rozpoczął się uroczystym przemarszem orszaku, nauczycieli, gości, uczniów, byłych absolwentów z placu szkolnego do kościoła. Msza święta celebrował absolwent szkoły – przeor Klasztoru na Jasnej Górze ojciec  Marian Waligóra.

– To Wy przez 50 lat tworzyliście tę szkołę oraz jej historię. Tu w szkole uczymy się być uczniem, nauczycielem, pracownikiem. Zarówno przeszłość jak i współczesność to dla nas tworzących szkołę wspaniały czas, który nigdy nie pójdzie w zapomnienie – mówiła Anna Kowalska, dyrektor Technikum Leśnego w Zagnańsku.

Życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Absolwentom i Uczniom złożył starosta kielecki – Michał Godowski. – Życzę wielu sukcesów zawodowych oraz owocnej pracy na rzecz mieszkańców z terenu powiatu kieleckiego – powiedział starosta. – Jubileusz istnienia szkoły to niezwykle doniosła i uroczysta chwila. Okazja do refleksji oraz podsumowania dokonań nauczycieli i uczniów. Życzę, aby stale towarzyszył Państwu niegasnący zapał w realizacji wszelkich celów i zamierzeń.

Podczas uroczystości, goście mogli wysłuchać koncertu sygnalistów – uczniów działających w szkolnym Zespole Sygnalistów Myśliwskich oraz absolwentów, którzy reprezentowali Zespół Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Prezentowane były także filmy przybliżające życie szkoły.

Jubileusz był bardzo ważnym momentem dla wielu pokoleń leśników, którzy właśnie w tej szkole zdobywali wykształcenie. To był dzień podsumowań i wspomnień, z tej okazji nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytowanym nauczycielom wręczono odznaczenia państwowe oraz szkolne: Złote i Srebrne Odznaki Szkoły.

Ważnym i atrakcyjnym punktem programu był pokaz ptaków drapieżnych – w tym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie i absolwenci działający w Sekcji Sokolniczej w Technikum Leśnym wraz z pierwszym opiekunem koła Jerzym Pawińskim.

Galeria