Jubileusz stulecia swojego istnienia świętowała w dniu dzisiejszym Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Piekoszowie. W uroczystości wziął udział starosta kielecki Michał Godowski.

Placówka ta powstała w trakcie I wojny światowej. Początkowo nie miała konkretnej siedziby a lekcje odbywały się w domach mieszkańców. Do budynku, w którym szkoła jest do dnia dzisiejszego przeniesiono się w 1988 roku.

-To wyjątkowy jubileusz zarówno dla nauczycieli jak i uczniów naszej szkoły. Przez te lata placówka wykształciła setki zdolnych i wartościowych ludzi- powiedziała dyrektor szkoły Ewa Wydra.

Starosta kielecki Michał Godowski wręczył na ręce pani dyrektor pamiątkowy grawerton życząc szkole dalszych sukcesów w kształtowaniu młodych pokoleń.

– Edukacja w życiu każdego człowieka jest niezwykle istotna. Szkoła ta przez sto lat istnienia ukierunkowała bardzo wiele osób, które do dnia dzisiejszego wracają do lat szkolnych z sentymentem. Życzę kadrze nauczycielskiej oraz uczniom, których obecnie jest 360, wielu sukcesów- powiedział starosta.

Galeria