Władze gminy Mniów rozważają możliwość otwarcia klubu dziecięcego dla dzieci do lat trzech. O opinię w tej kwestii poproszono rodziców najmłodszych dzieci. Ankiety już zostały udostępnione i można składać je do 15 marca.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak ważną funkcję wychowawczą pełni edukacja od najmłodszych lat. Doskonale o tym wiedzą również władze gminy Mniów, które chcą stworzyć miejsce przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. – Chcielibyśmy otworzyć na terenie naszej gminy klub dziecięcy dla dzieci do lat trzech. Zwracamy się z prośbą do rodziców maluchów o wypełnienie anonimowej ankiety, na podstawie której będziemy mogli właściwie ocenić potrzeby naszych mieszkańców w tym zakresie – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

Pojawienie się możliwości ubiegania o dofinansowanie zewnętrzne na utworzenie klubu dziecięcego dla dzieci w wieku od pierwszego roku życia do lat trzech może zdecydowanie przyspieszyć plany władz gminy Mniów związane ze stworzeniem żłobka. – Zanim to zrobimy możemy dużo szybciej otworzyć klub dziecięcy, który zapewniałby opiekę nad dzieckiem w wymiarze do dziesięciu godzin dziennie. W chwili obecnej jesteśmy w stanie utworzyć dwa oddziały klubu dziecięcego w budynku szkoły w Mniowie. Już wiemy jak dostosować pomieszczenia do potrzeb naszych najmłodszych mieszkańców – podkreśla wójt, Piotr Wilczak. – Zrobimy wszystko, aby na ten cel pozyskać zewnętrzne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – zapowiada.

Teraz władze gminy Mniów czekają na opinie rodziców w tej sprawie. Ankiety dla rodziców dzieci urodzonych po 1 stycznia 2016 roku można pobrać w Urzędzie Gminy w Mniowie, w Szkołach Podstawowych w Cierchach, Grzymałkowie, Mniowie, Rogowicach i Zaborowicach oraz z oficjalnej strony internetowej gminy www.mniow.pl. Ankiety są anonimowe i można składać je do 15 marca.