Gmina Daleszyce pozyskała dotację z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach na wyposażenie dwóch gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Pozyskane środki zostały przekazane na zakup sprzętu do gabinetów medycznych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Daleszycach oraz Szkole Podstawowej w Sukowie. – Zdrowie jest najważniejsze. Doposażenie gabinetów na pewno pomoże o nie odpowiednio zadbać. Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli w razie potrzeby z nich skorzystać – mówi Burmistrz Dariusz Meresiński.

W ramach uzyskanej dotacji placówki w Daleszycach i Sukowie zostały wyposażone w podświetlaną tablicę okulistyczną Snellena, szafkę lekarską z przeszklonymi drzwiami i schowkiem, stolik zabiegowy, testy Ishihary, ciśnieniomierz HM3 dla dzieci i dorosłych, parawan metalowy oraz szafkę kartotekową.

Ogólna wartość zamówienia wyniosła 13 399,99 zł.


W/w. zadanie udało się zrealizować w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 15 września 2017 roku o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2017r. poz. 1774).

Galeria