Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami komendy w Busku – Zdroju wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą. Mundurowi rozmawiali o cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej młodzieży, wpływu używek na organizm, a także o pracy policjanta.

W ubiegłą środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku -Zdroju oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji w Busku- Zdroju. Spotkanie prowadzili: asp. sztab. Paweł Dziopa i asp. Tomasz Piwowarski. W zajęciach uczestniczyli uczniowie siedmiu klas oraz nauczyciele i opiekunowie. Spotkanie było podzielone na dwa bloki tematyczne. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Kielcach przedstawił zgromadzonej młodzieży prezentację multimedialną dotyczącą odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. Omówił problematykę dotyczącą cyberprzemocy, w tym aspekty mowy nienawiści, a także szkodliwości wpływu na organizm używek w postaci: nikotyny, alkoholu, narkotyków oraz „dopalaczy”. Na zakończenie przedstawił założenia programu realizowanego przez Policję dotyczącej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przekazał informacje o prawach i obowiązkach obywateli w kontakcie z Policją. W kolejnej części asp. Tomasz Piwowarski przedstawił, jak wygląda praca w Policji, przybliżył jakie kryteria należy spełnić aby zostać policjantem a także omówił zagadnienia z zakresu przepisów ruchu drogowego.

W trakcie spotkania trwała dyskusja, uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli i zadawali wiele pytań. Na koniec wszyscy otrzymali materiały informacyjne oraz ulotki na temat realizowanych programów w tym Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz dotyczących zasad rekrutacji do Policji.

Opr. PD


Źródło: KWP w Kielcach

Galeria