środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaSportDziewiąte zwycięstwo Moravii

Dziewiąte zwycięstwo Moravii

Po bardzo dobrym spotkaniu i pokonaniu Alitu Ożarów, Moravia po raz dziewiąty w tym sezonie schodziła z boiska jako zwycięska ekipa. Aktualnie nasz zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Szczegóły poniżej.

Moravia ponownie zwycięska – awans w tabeli

Po trudnych meczach ze Spartakusem i Granatem Moravia chciała się odbudować i ponownie sprawić by Stadion Miejsko-Gminny był twierdzą nie do zdobycia. Sytuacja kadrowa się poprawiła, do składu wróciła część zawodników, którzy stanowią o sile zespołu Łukasz Zawadzki i Kamil Kubicki. Trener wyjściowym składem zaskoczył, szczególnie w formacji obronnej. Najważniejsze że klub cały czas promuje strategię grania wychowankami. W dzisiejszymi meczu w wyjściowym składzie wystąpiło aż 9 wychowanków, a na zmiany weszło kolejnych 4. W sumie w kadrze meczowej było 14 wychowanków klubu. A kilku kolejnych nie mogło w tym meczu wystąpić. Na „szpicy” wystąpił wracający po dłuższej przerwie Arkadiusz Terech. Tak prezentował się wyjściowy skład K.S. Moravia:

Dziewiąte zwycięstwo odniesione jeszcze przed końcem rundy jesiennej to tyle co na koniec obu sezonów, w których wcześniej grała Moravia w IV lidze ( w 2016/17 – 8 zwycięstw, 2017/2018 – 9 zwycięstw). Bramki dla naszego zespołu zdobyli młodzieżowy Michał Zawadzki i Jakub Rabiej – dla obu były to czwarte trafienia w obecnych rozgrywkach IV ligi.

A tak mecz relacjonują media społecznościowe klubu: „Mecz z Ożarowem, sąsiadem z tabeli zapowiadał się obiecująco i można powiedzieć, że stał na dobrym poziomie. Pierwsza połowa to kilka sytuacji z naszej strony, a jedna z nich zakończyła się bramką. Kamil Miszczyk ograł w pojedynku jeden na jeden obrońcę Alitu i idealnie dograł na głowę wbiegającego na dośrodkowanie Michała Zawadzkiego. Goście w tej części spotkania dwukrotnie groźnie uderzali na naszą bramkę, lecz na posterunku był Piotr Kubicki. Druga połowa to już dominacja naszej drużyny, przewagę udało się udokumentować w 71 minucie po pięknym strzale Kuby Rabieja. Przed strzeleniem drugiego gola mieliśmy kilka świetnych sytuacji m.in. Bartek Młynarczyk trafił w słupek po strzale głową, a przy strzałach Miszczyka czy Łukasza Zawadzkiego dobrze zachował się bramkarz gości. Taką drużynę chcemy oglądać w każdym spotkaniu, walczącą jeden za drugiego i grająca z charakterem. W tym meczu można pochwalić każdego, pokazaliśmy, że nasze miejsce w tabeli jest nieprzypadkowe. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i śledzenie transmisji z meczu. Jesteśmy wszyscy jedną drużyną”.

Moravia – Alit Ożarów                  2:0 (1:0)

Bramki zdobywali: Michał Zawadzki ‘20 i Jakub Rabiej ’71.

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Grzegorz Kundera (‘60 Wojciech Młynarczyk), Mateusz Zawadzki, Karol Garbala, Maciej Woś- Kamil Kubicki, Michał Zawadzki, Jakub Rabiej (’90 Michał Żołądek), Łukasz Zawadzki, Kamil Miszczyk (’60 Bartłomiej Młynarczyk) – Arkadiusz Terech (’75 Kamil Jaroń)

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel i Rostyslav Pryimak.

A w przedostatniej jesiennej kolejce Moravia w Święto Niepodległości – 11 listopada 2020r. (środa), zagra w Małogoszczy z Wierną, początek spotkania o godzinie 13:00.