Występ kabaretu, który bawił do łez, żartobliwy skecz o kobietach w wykonaniu „Zamaskowanych”, wiersze, piosenki, szampan i okazały tort, a także losowanie ciekawych nagród rzeczowych i zaproszeń – tak wyglądała dalsza część obchodów Dnia Kobiet w gminie Strawczyn.

8 marca mieszkanki gminy Strawczyn zostały zaproszone do świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynku, aby wspólnie świętować wyjątkowe wydarzenie – tegoroczny Dzień Kobiet. Było to spotkanie przepełnione żartobliwymi występami i skeczami wywołującymi salwy śmiechu. – Naszym zamierzeniem było rozweselenie przybyłych pań i sprawienie, żeby choć na krótką chwilę zapomniały o kłopotach dnia codziennego i po prostu mogły się szczerze i bez skrępowania pośmiać – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – I wygląda na to, że udało się ten cel osiągnąć. Artyści stanęli na wysokości zadania i sprawili, że panie zrywały ze śmiechu boki. To było wyjątkowe spotkanie, trochę na poważnie, a trochę z przymrużeniem oka – dodał wójt Tkaczyk.

O dobre humory kobiet zadbał kabaret „Na żarty”. Panie zgodnie stwierdziły, że podczas występu artystów wprost zanosiły się śmiechem. Rozweselenie przybyłych kobiet nie było jednak jedynym zadaniem członków kabaretu na ten wieczór. Panowie zajęli się również rozlosowaniem wśród pań nagród, a były to: parasolki, plecaki, zestawy piśmiennicze, a także zaproszenia na fitness, masaż czy do kosmetyczki.

Specjalną niespodzianką był występ druha Adriana Jagiełło z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strawczynku, który wyrecytował wiersz pod tytułem „Portret kobiety”. Przed paniami wystąpił także duet: Norbert Cisowski i „Skowron”. Raperzy w bardzo żywiołowy sposób zaprezentowali swoją autorską piosenkę: „Wszystko co cię jara”.

Goście wieczoru obejrzeli także żartobliwy skecz kabaretu Smile pod tytułem „Tłumacz języka kobiecego”, który bezbłędnie wykonali członkowie grupy Zamaskowani: Wiktoria Cisowska, Damian Cisowski i Jakub Kozieł. Występ rozbawił publiczność do łez.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był piękny tort, który uroczyście podzielił wójt gminy Strawczyn, Tadeusz Tkaczyk. Jak przystało na obchody tak wyjątkowego święta, nie zabrakło również kwiatów i życzeń prosto z serca. – Wszystkim paniom życzę, aby zawsze były tak roześmiane, jak dzisiejszego wieczoru, aby każdy dzień rozpromieniały tak szczere i piękne uśmiechy. Życzę również satysfakcji i sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym. Aby zawsze otaczały was osoby, które kochacie i które zawsze będą utwierdzały was w przekonaniu o waszej wyjątkowości – mówił wójt Tadeusz Tkaczyk.

Organizatorami pełnego humoru Dnia Kobiet było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Strawczynku, przy wsparciu wójta gminy Strawczyn.

Galeria