Najbliższy rok w więziennej celi spędzi 32- latek, zatrzymany wczoraj przez mundurowych ze Strawczyna. Dzielnicowi, którzy byli w trakcie obchodu zauważyli mężczyznę, który pomimo podjęcia próby ucieczki został zatrzymany. Tylko w środę kieleccy policjanci zatrzymali 7 osób ukrywających się przez wymiarem sprawiedliwości.

W środowe przedpołudnie dzielnicowi z Komisariatu Policji w Strawczynie na terenie jednej z miejscowości w gminie Miedziana Góra zauważyli mężczyznę, którego twarz wydała się mundurowym znajoma. Policjanci skojarzyli, że jest on najprawdopodobniej poszukiwany. Gdy stróże prawa ruszyli w kierunku podejrzewanego, ten rzucił się do ucieczki przez pobliskie posesje. Dzielnicowi ruszyli za nim i dokładnie sprawdzili pobliski teren. Okazało, że mężczyzna próbował ukryć się za jednym z ogrodzeń. Przypuszczenia mundurowych okazały się trafne – napotkany 32- latek był poszukiwany przez sąd, bowiem miał do obycia karę 1 roku więzienia za włamanie.

Łącznie w środę na terenie miasta i powiatu policjanci kieleckiej komendy zatrzymali 7 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Opr. KM


Źródło: KMP w Kielcach