sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościDziałalność Klubu ULKS „ JODŁA” Bodzentyn w roku 2018

Działalność Klubu ULKS „ JODŁA” Bodzentyn w roku 2018

Celem Klubu jest wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez m.in.: planowanie i organizowanie życia sportowego zawodników i zawodniczek w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe Klubu oraz w oparciu o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu oraz organizowanie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w celu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej.

Realizując postanowienia Statutu oraz dbając o tradycje Klubu związaną z upowszechnianiem sportów strzeleckich oraz obronnych jego zawodnicy wzięli udział m.in. w:
– I Turnieju Sportów Obronnych o Puchar Przechodni Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, którego organizatorem było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Zawody zostały przeprowadzone 18 października 2018 roku na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w konkurencji karabin sportowy kal. 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych – 10 strzałów leżąc. Do rywalizacji stanęło kilkanaście zespołów klas mundurowych  z całego województwa świętokrzyskiego, Zawody stały na wysokim poziomie strzeleckim. Zwycięzca uzyskał wynik 96 pkt. na 100 możliwych do zdobycia. Był to uczeń gospodarzy. Z naszej drużyny najlepszy okazał się Kacper Dadziak, który zajął VI miejsce uzyskując 85 pkt. Drużyna w składzie: Joanna Jankowicz, Kacper Dadziak, Kamil Mazurkiewicz, Piotr Kwiatek, Arkadiusz Cisak zajęła VII miejsce.

– Mistrzostwach Województwa  Świętokrzyskiego w Sportach Obronnych, które odbyły się w dniu 22 września 2018 roku na strzelnicy sportowej „ Świt” w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia była Liga Obrony Kraju z Kielc. Zmagania sportowe były prowadzone w 3 konkurencjach. Strzelanie z pistoletu wojskowego centralnego zapłonu 9 mm., pojedynku strzeleckiego z karabinku sportowego 5,6 mm. oraz z rzutu granatem do celu z odległości 25 metrów. Klub ULKS „Jodła” Bodzentyn reprezentowali: uczniowie: Joanna Jankowicz, Jakub Mazurkiewicz, Piotr Kwiatek oraz nasi niezawodni absolwenci: Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć. W rywalizacji sportowej wzięły udział Kluby Żołnierzy Rezerwy z całego Województwa Świętokrzyskiego. W zmaganiach z dziedziny obronności startowało 17 zespołów. Zawody stały na wysokim poziomie co podkreślali podczas dekoracji organizatorzy. Zawodnicy  z bodzentyńskiego ogólniaka bardzo dobrze spisali się podczas tych zawodów prezentując swoje zdobyte wcześniej umiejętności. W rzucie granatem indywidualnie Piotr Kwiatek zajął II miejsce. W pojedynku strzeleckim Wicemistrzem Województwa Świętokrzyskiego został Zespół ULKS „Jodła” Bodzentyn. W klasyfikacji generalnej podopieczni Marcina Lesisza zajęli V miejsce.

– Wojewódzkich Szkolnych Zawodach Strzeleckich z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się 16 listopada 2018 r. w Kostomłotach Drugich. Zawodnik Arkadiusz Cisak zajął ll miejsce w stawce liczącej ponad 100 zawodników i zawodniczek. Natomiast reprezentacja  w składzie: Arkadiusz Cisak, Jakub Mazurkiewicz, Kacper Dadziak, Maria Wierzbińska, Anna Skrzeczyna zajęła V miejsce wśród 11 drużyn z całego województwa. Podium zostałoby niewątpliwie zdobyte, gdyby w zawodach uczestniczył pierwszy skład reprezentacji strzeleckiej, jednak z powodu udziału czołowych reprezentantów Klubu w innym wyjeździe organizowanym przez szkołę, ich miejsce zastąpili uczniowie klas policyjno-prawnych, którzy znakomicie wywiązali się z postawionego zadania.

Od kilku lat Klub stara się wykorzystywać infrastrukturę sportową Bodzentyna, w tym stok narciarski „Baba Jaga”, gdzie udało się zrealizować trzy edycje projektu sportowego pod nazwą: „Zimowe wyczyny z bodzentyńskiej doliny” współfinansowanego  ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu ponad 50 dzieci z bodzentyńskich szkół nauczyło się jeździć na nartach i snowboardzie. Ponadto dwukrotnie realizowano wydarzenie rekreacyjno-sportowe pod nazwą  „Aktywne świętokrzyskie w Bodzentynie”. Ostatnia edycja odbyła się 8 czerwca 2018 r. i współfinansowana została ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn. Do rywalizacji stanęło 4 drużyny gimnazjalne: grupy uczniów z Gimnazjum w Bodzentynie, z Gimnazjum w Szerzawach, Gimnazjum w Chybicach i Gimnazjum we Wzdole Rządowym, a także drużyna skupiająca młodzież z liceum  i członków ULKS „Jodła” Bodzentyn. Uczestnicy zawodów strzelali z karabinków pneumatycznych oraz rywalizowali w konkurencjach łucznictwa, bilardu oraz biegu w ramach „Testu Coopera”.

W dniach 4-5 sierpnia odbyły się  Dymarkowe Biegi Górskie w Nowej Słupi. Wśród reprezentacji pobiegli: Magdalena Tusień-Kuzka, Mikołaj Kępiński, Adam Pocheć, Ernest Niemaszewski oraz Mateusz Świetlik.  Pierwszego dnia odbyły się dwa starty na dwóch dystansach – Bieg Emeryka na 5 kilometrów oraz Dycha Hutnika na 10 kilometrów. Z kolei w niedzielę w Półmaratonie Niepodległości na 21 kilometrów zmierzyło się kilkadziesiąt osób w tym reprezentant Klubu Ernest Niemaszewski. Nasza reprezentacja uczestniczyła również w kolejnej edycji Biegu Żołnierzy Wyklętych w Kielcach czy I Nocnym Maratonie Wokół Świętokrzyskich Zbiorników Wodnych.

Ponadto dbając o wszechstronny rozwój sprawności fizycznej i umysłowej już wkrótce w Powiatowym Zespole Szkół będzie można uczestniczyć w zajęciach gry w szachy, które poprowadzi trener tej dyscypliny sportu.