Halina i Henryk Zychowicz z Wójtostwa obchodzili jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji przedstawiciele daleszyckiego magistratu na czele z Burmistrzem Dariuszem Meresińskim odwiedzili szanownych jubilatów, składając gratulacje i wręczając okolicznościowe upominki.

Dzięki jubileuszowi była okazja do wspomnień sześćdziesięciu lat wspólnego życia oraz do rozmów o zmianach, które zaszły przez te lata w Gminie Daleszyce. Pan Henryk był ostatnim naczelnikiem gminy, a także pełnił funkcje sekretarza.

– Było to ponad 30 lat temu, myślę, że gdyby żyjący w tamtych czasach ludzie i moi współpracownicy zobaczyli dzisiejsze Daleszyce to myśleliby, że jest to jakieś miasteczko z zachodniej Europy, a nie ich ukochana gmina – mówił pan Henryk.

Jubilaci podkreślali, że nie było łatwo przeżyć tyle lat razem. Potrzeba było dużo cierpliwości, wytrwałości i wyrozumiałości.


– Mój mąż nigdy się nie obrażał i zawsze dogadywaliśmy się niemal bez słów. Każdy z nas miał swoje obowiązki i wspólnie się wspieraliśmy. Za to musze go pochwalić – śmiała się pani Halina.

Państwo Zychowicz otrzymali z rąk Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Jowity Krzywickiej specjalny list gratulacyjny, po czym wszyscy obecni zostali zaproszeni na tort.

Życzenia kolejnych szczęśliwych wspólnych lat życia składali Jubilatom, Burmistrz Dariusz Meresiński, Sekretarz Piotr Ferens, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jowita Krzywicka, Kierownik Wydziału Administracji i Rozwoju UMiG w Daleszycach Anna Kosmala oraz dzieci i wnuczęta.

Mateusz Fąfara

Galeria