Troje młodych mężczyzn w wieku 17, 18 i 20 lat oraz 18- letnia dziewczyna otworzyli w niedzielne popołudnie swoje kryminalne kartoteki. Mundurowi ustalili, że nastolatkowie po namowie młodej kobiety w niedzielne popołudnie w rejonie osiedla Ślichowice pobili 24- latka. Dzięki reakcji przypadkowego świadka, który wezwał policjantów i sfilmował całe zajście cała czwórka została szybko zatrzymana i wkrótce odpowie przed sądem. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, po godzinie 15 na kieleckich Ślichowicach. Będąca na spacerze kobieta w pewnym momencie zauważyła, że do zaparkowanej mazdy podbiegło 3 młodych mężczyzn, którzy zaczęli bić kierującego, jak się później okazało 24- letniego mieszkańca powiatu starachowickiego. Mieszkanka miasta niezwłocznie powiadomiła stróżów prawa. Gdy po chwili napastnicy oraz znajdująca się w pojeździe młoda dziewczyna uciekli, zgłaszająca przekazała tą informację do dyżurnego, dzięki czemu już po kilkunastu minutach w ręce mundurowych trafiła cała czwórka podejrzewanych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 18 i 20 lat oraz 18- letnią kobietę, którzy nigdy wcześniej nie mieli konfliktów z prawem. Jak ustalili śledczy z Komisariatu Policji II w Kielcach, obecność dziewczyny na miejscu zdarzenia nie była przypadkowa, bowiem to ona namówiła kolegów do pobicia 24- latka.

Cała czwórka zatrzymanych będzie tłumaczyć się teraz przed sądem. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie, kobieta za podżeganie do przestępstwa. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach