Funkcjonariusze z kieleckiej komendy miejskiej podczas ostatniego weekendy zatrzymali na terenie miasta i powiatu 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26- latek z gminy Masłów, którego mundurowi zatrzymali w sobotę, po godzinie 2 w nocy. Mężczyzna wsiadł za „kółko”, choć był w takim stanie, że nie potrafił podać swoich danych. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie a ponadto orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdego dnia stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzają kilkaset kontroli drogowych, z których każda niemal rozpoczyna się od badania stanu trzeźwości. Tylko w czasie ostatniego weekendu policjanci na terenie miasta i powiatu kieleckiego przeprowadzili 599 takich kontroli. Niestety, nie wszyscy zachowują się na tyle odpowiedzialnie, żeby stosować podstawową zasadę – trzeźwość za kierownicą.

Od piątku do niedzieli włącznie funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się kierować na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26- latek z gminy Masłów. Mężczyzna ten, mimo iż był tak pijany, że nie był w stanie powiedzieć swoich danych, wsiadł za kierownicę osobowego renaulta. Na szczęście jego drogowe wyczyny przerwali mundurowi z Komisariatu Policji I w Kielcach, którzy w sobotnią noc, po godzinie 2 zauważyli francuskie auto na ulicy Witosa. 26- latek „wydmuchał” blisko 3,5 promila i nie był w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania policjantów. Ponadto jak się okazało jechać by nie mógł, nawet gdyby był trzeźwy, bowiem do 2022 roku zabronił mu tego sąd. Kierujący trafił do policyjnej celi.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Koszty dodatkowo podnosi konieczność ponownego egzaminu na prawo jazdy. W przypadku 26- latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz 8 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Aby poznać wszystkie konsekwencje takiego zachowania, zachęcamy do obejrzenia poniższego vloga.


 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach