Już 12 lutego, w restauracji Garaż w Kielcach odbędzie się spotkanie z ekspertami ds. smart city. Szymon Ciupa przedstawi prezentację „Smart City – utopia czy konieczność”, a mecenas Monika Hałupczak powie o możliwościach finansowania rozwiązań i transformacji miast w smart cities. Początek o godzinie 18:00. Wstęp Wolny. 

Celem spotkania jest podniesienie świadomości Kielczan na temat idei miasta inteligentnego, korzyści jakie płyną ze zmian w duchu smart city, dobrych praktyk ale również możliwości finansowania przedsięwzięć #smart.

Na spotkaniu będą gościć wybitni specjaliści:

MONIKA HAŁUPCZAK – Radca prawny, partner Kancelarii Prawnej BWHS oraz pierwszej chińskiej kancelarii w Polsce – Yingke BWHS. Posiada doświadczenie związane z przeprowadzaniem transakcji kapitałowych i typu M&A związanych z procesami restrukturyzacyjnymi. Specjalizuje się m.in. w obsłudze transakcji kapitałowych, nabywaniu spółek i przedsiębiorstw, organizacji przedsięwzięć inwestycyjnych i doradztwie korporacyjnym. Kieruje projektem budowy platformy blockchain w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Świadczy również kompleksową pomoc prawną w zakresie zamówień publicznych oraz w projektach typu PPP doradzając również w zakresie struktury prawnej danego przedsięwzięcia. Zaangażowana w projekty miejskie, w tym strategie smart city. Doradca prezydenta Płocka ds. Inwestycji i Rozwoju.

SZYMON CIUPA – Ekspert ds. smart city oraz geoinformacji. Ma kilkunastoletnie doświadczenie we wspieraniu administracji samorządowej we wdrażaniu projektów smart city. Specjalizuje się w tematyce strategii smart city, geoinformacji, cyfrowej gospodarki przestrzennej i zastosowaniu danych przestrzennych do oceny wydajności miasta. Realizował projekty smart city, GIS, e-administracji oraz analizy i wizualizacji danych. Ekspert Związku Miast Polskich ds. wskaźników miejskich. Wykładowca i autor bloga smartcity-expert.eu – blog o miastach prawdziwie inteligentnych. Kielczanin.


Po spotkaniu odbędzie się otwarta dyskusja.

18:00 – 18:30
Smart City – utopia czy konieczność? Szymon Ciupa
18:30 – 19:00
Jak finansować Smart City? Monika Hałupczak
19:00 – 20:00
Otwarta dyskusja