Tegoroczne dożynki gminy Piekoszów zapowiadają się z licznymi atrakcjami. Tym razem zostaną zorganizowane na placu przy remizie w Zajączkowie. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia, a rozpocznie się punktualnie o godzinie 14.00 od uroczystej Mszy Świętej polowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BACIARY!

Uroczystość tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 14 mszą świętą polową przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkowie. Podczas wydarzenia starostowie dożynek przekażą dary na ręce wójta Zbigniewa Piątka i wspólnie z mieszkańcami podziękują za tegoroczne plony.

Potem rozpoczną się występy i pokazy. Nie zabraknie popisów zespołów ludowych. Na scenie staną „Wincentowianie”, „Piekoszowianie”, „Wierna Rzeka”, KGW Rykoszyn” i Kapela z Rykoszyna. Odbędą się także liczne konkursy, a wśród najciekawszych warto wymienić ten na „Najsmaczniejszą Potrawę”, „Najładniejsze stoisko”, czy „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Ciekawym wydarzeniem towarzyszącym będzie „Turniej sołtysów”. Organizatorzy rozstrzygną także konkurs pod hasłem „Ogród moich marzeń”.


Przez cały czas dla najmłodszych będzie mnóstwo zabaw i konkursów. Stanie też strefa gastronomiczna i strefa zabaw dla dzieci. – Najmłodsi będą mogli liczyć na darmowe gry, konkursy i zabawy. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a dzieciaki nie znajdą czasu na nudę – zapowiada dyrektor Biblioteki Centrum Kultury, Andrzej Paździerz.

Wystąpi zespół „BRATERS”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Baciary”. Na zakończenie uczestnicy zostaną zaproszeni na dyskotekę pod gwiazdami poprowadzoną przez DJ CORBY. – Serdecznie zapraszam zarówno mieszkańców gminy Piekoszów, jak i wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Myślę, że warto będzie uczestniczyć w naszych dożynkach, a atrakcji nikomu nie zabraknie – zaprasza wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Galeria