Wczoraj na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach obyły się zajęcia na temat „Active shooter – how to respond”, w których udział wzięli świętokrzyscy policjanci oraz wojskowi. Jednym z prelegentów podczas tego przedsięwzięcia był mł. asp. Piotr Krześ z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Przeszkoleni wcześniej w konsulacie amerykańskim w Krakowie, mł. asp. Piotr Krześ z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Pan Daniel Miernik zapoznali szkolonych z procedurami  amerykańskimi dotyczącymi problematyki ataku z użyciem aktywnego strzelca. Active shooter to osoba, której celem jest, za pomocą broni, materiałów wybuchowych, noża, czy innego niebezpiecznego narzędzia, zabicie lub zranienie jak największej liczby osób. Największe doświadczenie w tej tematyce mają Amerykanie, dlatego żołnierze CPdMZ oraz funkcjonariusze garnizonu świętokrzyskiego postanowili skorzystać z wiedzy naszych sojuszników i zapoznać się z procedurami na wypadek zaistnienia takiego zdarzenia.

„To kolejne wspólne przedsięwzięcie żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych i funkcjonariuszy policji KWP Kielce, utrwalające owocną współpracę służb mundurowych garnizonu Kielce. W tym roku obchodzimy 30-lecie powstania CPdMZ oraz 100-lecie Policji, zatem jubileusze te idealnie wpisują się w kalendarz naszych wspólnych szkoleń” – zaznacza mjr Krzysztof Orzech – pomysłodawca szkolenia.

Źródło: CPdMZ


Galeria